Mezinárodní školy a školky

Níže je seznam škol, do kterých chodí nebo chodily naše děti:

Základní a střední školy:

 

Mateřské školky:

 

Česká nedělní škola v Sofii

 

Vážení a milí rodiče!

S radostí vám oznamujeme, že i ve školním roce 2018/2019 bude probíhat výuka češtiny v naší České nedělní škole Sofie.

Pro ty z vás, kteří o ní ještě neslyšeli, malé shrnutí:

Škola je určená bilingvním dětem od 6 do 15 let a výuka na ní je uspořádána podle modelu Českých škol bez hranic (více na www.csbh.cz), jejíž vzdělávací program odpovídá požadavkům Rámcového vzdělávacího programu MŠMT ČR. To znamená, že se zabýváme nejen českým jazykem a literaturou, ale i prvoukou v nižších a dějepisem a zeměpisem ve vyšších ročnících. Protože v Sofii nemáme dostatečnou kapacitu, vyučování někdy probíhá formou malotřídky, kdy se učí děti z několika ročníků najednou. Abychom mohli zajistit individuální přístup k dětem a byli schopní reagovat na jejich potřeby i v malotřídním prostředí, pomáhají při výuce dva asistenti. Velmi důležitá je však i spolupráce s vámi, rodiči.

Od září 2018 budeme otevírat 2., 3., 5. a 9. třídu, o otevření jiného ročníku v tuto chvíli neuvažujeme. Scházet se budeme, stejně jako dosud, v prostorách knihovny Českého centra (ul. Rakovski 100) vždy v neděli, od 15 do 18 hod.

Vyplněné přihlášky je nutno zaslat nejpozději do 30. června 2018 na níže uvedenou e-mailovou adresu. Prosíme o dodržení termínu, protože na základě vašich přihlášek budeme objednávat učebnice, které děti dostanou na první hodině po prázdninách. Do konce června je také nutné zaplatit nevratnou zálohu na zakoupení učebnic - 30 BGN. Tato částka bude odečtena z celkové sumy za učebnice (zájemcům můžeme poslat seznam učebnic, se kterými budeme v jednotlivých ročnících pracovat).

V případě jakýchkoli dotazů nebo nejasností nás neváhejte kontaktovat na e-mailové adrese

csbh_sofia@centrum.cz

 

Na všechny děti se těší

 

Eva Kovářová a Libuše Pecková a Gábina Štěpánová

 

PRAVIDLA ČESKÉ NEDĚLNÍ ŠKOLY.docx (44686)
prihlaska 2018-2019.doc (60416)

 

 

Výuka bulharštiny

  • Polina Nikolova - vyučuje slovenčinu na sofijské univerzitě, vřele doporučujeme! Domluvte se přímo s ní na kontaktech uvedených níže.

Súkromné vyučovanie bulharčiny pre dospelých cudzincov so slovenským výkladom. Základy bulharskej gramatiky, konverzačné cvičenia, bulharské reálie,   čítanie s porozumením, písanie. 

Kontakt: Mgr. Polina Nikolova, Ph.D. e-mail: polinika@yahoo.co.uk 

 

Výuka angličtiny

  • Anastasya Hristova - mladá, dynamická učitelka, která se specializuje na přípravu na mezinárodní zkoušky (FCE, CAE, IELTS apod.) Vřele doporučujeme kurzy s ní. Uči v IH Sofia, ale nabízí i privátní výuku. Je možné ji kontaktovat e-mailem: anastasiya.hristova@gmail.com
  • Natálie Petkovová - nabídka soukromých hodin angličtiny, kontakt: natynka.smajlinka@gmail.com

 

Časopisy

  • Pokud hledáte pro své děti vhodné cizojazyčné časopisy plné příběhů, témat o přírodě, vědě a zábavě neváhejte kontaktovat naší členku Renatu Vincendon (renatav.magazines@gmail.com), která je zástupcem společnosti Bayard pro Bulharsko.