Ostatní nákupy

 

Výtvarné potřeby 

- základní potřeby za velmí nízké ceny - Jumbo  - obchody na Bulgaria Bulevard a Tsarigradsko Shosse kousek od Praktikeru
- široká nabídka kvalitních potřeb, obrovský výběr - HobbyArt   - obchod v Mladosti, Sofia, blízko od HITu.
 

Tisk fotografií, fotoknih, fotodárků

- Photolan  - Vitosha Boulevard - lze objednat elektronicky
- Happy Foto - vyzkoušený máme tisk fotoknih - krásné a kvalitní výsledky
- Unikalni Podaraci - nechávali jsme tam dělat hrnky s potiskem a podložky pod hrnky - vždycky maximální spokojenost. V jejich obchůdku (ul. Tsar Asen 11, Sofia) mají všechny nabízené věci vystavené, tak si můžete vybrat na místě nejrůznější dárky a nechat je potisknout svým obrázkem, gravírují na pera, skleničky, přívěšky na klíče apod.
 

Oblečení

Ve velkých obchodních centrech, kterých je nyní již v Sofii několik (The Mall, Paradise Center, Bulgaria Mall, Serdika Mall, Ring Mall) najdete oblečení i u nás obvyklých západních značek. Kromě obchodů najdete v mallech také restaurace a kina.
V Sofii mimo tato centra najdete velké množství kamenných obchodů s oděvy, kde lze sehnat oblečení za poměrně nízké ceny. 
Pokud rádi nakupujete na tržnicích, největší tržnice, kde nakoupíte vše od oblečení přes kabelky a boty až po hračky a dekorace různé provenience a kvality, je Ilianci 
 

Tradiční bulharská keramika

Tradiční bulharskou keramiku najdete v obchodech se suvenýry - například v podchodech u Prezidentského paláce a u stanice metra Serdika.
Velký výběr má taky obchůdek, který najdete na Ženském bazaru (v nové části).
 

Látky a galanterie

Pokud sháníte látky nebo potřeby k šití a galanterii, zajděte do ulic kolem Ženského bazaru.
Konkrétně ulice Tsar Simeon - v této ulici jsou 2 obchody s názvem "Cacadu" - jeden prodává výhradně zbytky látek (za minimální ceny) a druhý je klasický obchod s kvalitními látkami. V okolí ale najdete další obchody s látkami, záclonami apod.
 
Galanterie je také v ulici Tsar Simeon, ale několik vedle sebe s názvem "Od igla do konec" najdete v ulici Pirotska - tam najdete určitě všechno, co sháníte. Prodavačky většinou mluví jen bulharsky a zboží mají v regálech za sebou, takže pokud sháníte něco konkrétního, najěte si předem ve slovníku, jak se to bulharsky řekne. Třeba vlizelín je "podlepvenie" :-)